Na wesoło

Ułóż puzzle

Co podobało mi się u strażaków

I zagraliśmy na flecie hymn UE

Razem z 1a i 3b zagraliśmy hymn UE na flecie. Wyszło bardzo ładnie. Pani Asia była z nas  zadowolona. Pochwaliła, że nauczyliśmy się grać z pamięci i bezbłędnie. Dodatkowo pięć osób mówiło dzień dobry w obcym języku: Marcin po czesku, Michał po rumuńsku, Natalia po bułgarsku, Ania po austriacku i Vanessa po belgijsku. 

Gdyby ktoś był zainteresowany Unią Europejską to podaję link, gdzie można dowiedzieć się więcej. 

Oda do Radości

Do zespołu dołączyła Natalia i Ania. Wkrótce dołączy Stasiu, Ania, Karolina i Monika. Niedługo odbędą się indywidualne przesłuchania. Zatem ćwiczcie wytrwale :)

9 kwietnia 2014r.

 

Fabian i Marcin już są w zespole grających hymn Unii.  Pozostali mają jeszcze szansę tylko muszą poćwiczyć grę, zwłaszcza trzeciej linijki. Zwróćcie uwagę na dźwięki si do si. Jutro dalsze kwalifikacje. Życzę powodzenia.

8 kwietnia 2014r.

 

Uczymy się grać na flecie hymn Unii Europejskiej. Monika, Marcin i Stasiu grali dzisiaj ekstra. Ćwiczymy wytrwale, bo w przyszłym tygodniu Pani wybierze najlepszych do szkolnego zespołu. A jest jeszcze kilka osób, które radzą sobie całkiem dobrze. Trzecia linijka musi być dokładnie wyćwiczona. Należy sprawnie przebierać paluszkami w szybkim tempie. 

4 kwietnia 2014r.


Poznajemy nową aplikację i świetnie się bawimy

ImageChef Word Mosaic - ImageChef.com 3 kwietnia 2014r.

Na sportowo powitaliśmy wiosnę

Emocje towarzyszyły nam od rana, nie mogliśmy doczekać się godziny 10.00. W końcu nadszedł czas i wzięliśmy udział w zawodach sportowych. Było pięć konkurencji. W każdej startowało siedmioro dzieci, mama, tata, a dodatkowo w czwartej konkurencji wychowawca klasy. 

Było dużo zabawy i śmiechu. Lubimy na sportowo witać wiosnę. 

"Świetlik" VII edycja konkursu

Dzisiaj 18 marca  Weronika, Michał, Fabian, Natalia, Stasiu, Ania M., Vanessa, Karolina, Łukasz i Marcin wzięli udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Na początku Pani Dyrektor Renata Bocheńska komisyjnie w obecności pani Danuty Baraniec, pani Joanny Duroł oraz uczestników konkursu z klasy 1a, 1b i 2a otworzyła kopertę z zadaniami. Następnie przystąpiliśmy do rozwiązywania zadań.  Zadania nie należały do łatwych. Na przykład jedno z pytań brzmiało: Ile cyfr znajduje się na tarczy zegara? ( 14, 15, 10, 12):)

Warto zdobywać nowe doświadczenia i wiedzę. Odkrywać co nieznane.

Szachy

Zaczęliśmy przygodę z szachami. Pani Dyrektor Anna Dziewit zakupiła nam 6 kompletów szachów turniejowych i jeden komplet szachów demonstracyjnych. Umiemy już nazywać figury i ustawić je na odpowiednich polach.