21 grudnia Świąteczne drzewko eco

Wystarczy stara gazeta i trzy zgięcia powtarzane na każdej stronie. Wychodzi ładna, zgrabna choinka. Każdy sobie poradzi, a efekt ucieszy.

19 grudnia

Graliśmy w tę grę po świętach. Powstały ciekawe zdania. Jak starczy czasu, zrobimy nagranie.

Układamy zdania on PhotoPeach

18 grudnia

Nagraliśmy życzenia, rozmawialiśmy przy wspólnym stole, zajadaliśmy pyszne ciasto, które upiekła mama Nikoli i Dawida. Próbowaliśmy piernika i piliśmy herbatkę malinową. Zapakowaliśmy prezenty dla Rodziców. Zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Najgorsze, w tym dniu co mogło nam się przydarzyć to wyczerpane baterie w tablecie Pani Asi. Zależało nam jeszcze na udokumentowaniu kilku epizodów, ale nie udało się. 

17 grudnia

Tata Mateusza zrobił nam stojaczek na kartki świąteczne, które otrzymujemy od naszych kolegów z zespołu projektowego. Jak to miło otrzymywać kartki od innych i czytać życzenia i pozdrowienia. 

16 grudnia

Nie mieliśmy warunków do upieczenia ciasteczek w szkole. Ale wpadliśmy na pomysł, że zamiast słodkich  pierników upieczemy papierowe i ozdobimy je posypką z koralików i lukrem z kleju brokatowego. Kształty świątecznych ciastek zostały zachowane.  

14 grudnia

Zawsze po powrocie z ferii świątecznych czekała na nas smutna choinka, której opadły wszystkie igiełki. W tym roku wymyśliliśmy, że będzie to drzewko z gwiazdek origami. Pani Asia wyszperała ze swoich zbiorów prostą w złożeniu gwiazdkę (Alexandra Drik "Das groBe Origami"). Nagraliśmy filmik z Moniką w roli głównej i wiele dzieci mogło składać z nami papierowe gwiazdki.

10 grudnia

Dzisiaj odwiedził naszą klasę dziadek Karoliny. 4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika, a Pan Dudek to zasłużony górnik, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał nam o swojej pracy. Mogliśmy zadawać mu pytania, na które wyczerpująco nam odpowiadał. Okazało się, że dziadek Karoliny ma talent plastyczny. Mogliśmy to zaobserwować podczas wyjaśniania pojęcia ściany w kopalni.

9 grudnia

Rozwiązywaliśmy wykreślankę. Nawet Pani Asia wciągnęła się w wyszukiwanie skojarzeń związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Rywalizowaliśmy, kto pierwszy odszuka wyraz.

8 grudnia

List do Mikołaja napisany przez Natalkę znalazł się na stronie Urzędu Gminy w Czarnym Borze.

Dzieje się, oj dzieje...

6 grudnia

5 grudnia

Od rana czekaliśmy na Mikołaja. Przyszedł po jedenastej. Sprawił nam wielką radość. Zagraliśmy mu, powiedzieliśmy wiersze. Otrzymaliśmy pyszny, słodki upominek. 

Wykonaliśmy zadanie z kalendarza, pary zostały dobrane. 

4 grudnia

Dzisiaj pracowaliśmy z osią czasu. Wykonaliśmy podobną do zamieszczonej w kalendarzu interaktywnym, bo bardzo nam się podobała. Wykorzystaliśmy gotowe karty z gry zamieszczonej na LearningApss. 

3 grudnia

Powtórzyliśmy budowę listu. Pierwsze zadanie polegało na  uporządkowaniu listu Ani. NACOBEZU było jasno określone:

przepisać  list zgodnie z jego budową,

zastosować wielką literę w pisowni wyrazów Ci, Tobie, Was, Ciebie,

zwrócić uwagę na kształtne pismo i estetykę pracy.

Następne zadanie to napisanie listu do świętego Mikołaja i przepisanie  go na papier listowy pobrany z kalendarza interaktywnego.

2 grudnia

Wykonaliśmy dekorację okien i rozwiązaliśmy zadania z kalendarza interaktywnego.

1 grudnia

Na czas oczekiwania przygotowaliśmy kalendarz. Codziennie będziemy go skracać o 1 dzień i tak do 24 grudnia.