Jak można wspomóc naukę ortografii. Nie będzie krzyżówek, rebusów, przepisywania wyrazów z trudnościami. Nie będzie słowniczków ilustrowanych, ortograficznych gier. Będą kody QR- kwadraciki pokryte mnóstwem czarnych wzorów.

Potrzebna będzie aplikacja QR Droid.  Pozwala ona na zakodowanie adresu URL  dowolnej strony internetowej, tekstu czy zdjęcia. Kody przygotowuję na stronie  http://www.qr-online.pl .

Zakoduję tekst – zdanie z wyrazami z literą „ż”. Po zapisaniu zdania klikam zieloną ramkę Tworzenie kodu QR. Po prawej stronie generuje się kod. Kod mogę pobrać i zamieścić na tablicy multimedialnej, wysłać e-mail, zamieścić na facebooku lub na stronie internetowej, wydrukować. W klasie uczniowie odczytują zakodowane informacje telefonem komórkowym lub tabletem. 


 

MISTRZOWIE KODOWANIA

A może na ferie Scratch. Podaję prosty przepis na kota, który rysuje kwadraty. Możesz zmodyfikować skrypt. Wprowadź inne dane, dodatkowe komendy i zobaczysz co wyjdzie. Możesz wysłać swoją pracę na mojego  emaila, a ja ją opublikuję.

Kot rysuje kwadraty

GoAnimate

Narzędzie do tworzenia animacji. Możliwości jest wiele, można dać wodze fantazji. Należy zarejestrować się w programie, wybrać bezpłatne konto i zacząć działać. Tworzenie animacji jest ograniczone dla darmowych kont, ale na początek wystarczy. 

PUZZLE

Tworzenie puzzli z własnych zdjęć, to przyjemne zajęcie. Puzzle można przygotować samodzielnie i poprosić rodzinę o ich ułożenie.

Aplikacje do tworzenia puzzli:

Photograph

Pixacards

Jigsaw Planet


Poniżej puzzle wykonane w aplikacji Photograph.